Vánoce v Praze – kam vyrazit?

Vánoční oslavy propuknou v následujících dnech v jednotlivých městských částech.
Chystají se rozsvícení vánočních stromů, ale i řada kulturních akcí.

PRAHA 6

„Letos totiž začínáme výjimečně již 25. listopadu, kdy v 17.00 hodin bude paní místostarostkou Evou Smutnou slavnostně rozsvícen místní stříbrný smrk u Mateřské školy Za Oborou na Břevnově. V krátkém pásmu pak na místě vystoupí i děti z tamní mateřské školy. V sobotu 26. listopadu se potom od 17.00 hodin uskuteční tradiční rozsvěcení vánočního stromu na křižovatce Patočkova a Bělohorská. Akce se koná ve spolupráci se Spolkem břevnovských živnostníků a za účasti pana starosty a převora Břevnovského kláštera,“ popsal zahájení Adventu v šesté městské části mluvčí radnice Martin Churavý.

Ve stejný den od 18.00 hodin bude za reprodukce vánočních koled rozsvícen strom na libockém náměstíčku, přičemž na ozdobách stromu se aktivně podílela místní komunita. „V neděli 27. listopadu v 17.00 hodin v předpolí historického objektu Písecké brány bude pan starosta rozsvěcet vánoční smrk. Při té příležitosti vystoupí místní dětský pěvecký sbor,“ doplnil.

Od 18.00 hodin propukne hlavní program na travnatém plácku na Vítězném náměstí, i zde bude rozsvícen vánoční strom. Přichystán je též velmi pestrý kulturní program sestávající především z pásma populárních vánočních písní a koled.

PRAHA 4

V Praze 4 je zahájení Adventu naplánováno na 1. prosince, a to od 14.00 do 18.00 hodin. V prostoru u metra Budějovická na podiu vystoupí mateřské a základní školy, budou zde připraveny workshopy pro děti, své výrobky nabídnou chráněné dílny. Vánoční strom bude rozsvícen v 16.05 hodin. Následovat bude koncert zpěvačky Magdalény, poté vystoupí Leona Gyongyosi se klavírem a sborem zazpívá své vánoční gospely.

PRAHA 10

V Praze 10 začínají oslavy Vánoc v sobotu. V plánu jsou představení pro děti, vystoupení zpěváka Kamila Střihavky a slavnostní rozsvícení vánočního stromu Prahy 10. Vánoční atmosféru může zažít každý na Kubánské náměstí. Akce začíná v 15.00 hodin, strom náměstí ozáří v 17.00 hodin. Spolu s hlavním stromem se rozsvítí také „lesík“ menších vánočních stromečků, které v uplynulých týdnech zdobily děti ze školek a škol na Praze 10. Na náměstí budou tradiční farmářské trhy, k dostání bude svařené víno, káva nebo vánoční cukroví. Děti budou moci využít Ježíškovy pošty, kdy si vytvoří a pošlou vlastní přání Ježíškovi.

PRAHA 5

Také pátá městská část bude slavit Vánoce, vánoční strom bude pod záštitou starosty Radka Klímy a místostarostů Martina Slabého a Víta Šolleho rozsvícen 1. adventní neděli 27. listopadu v 17.00 hodin před kostelem sv. Václava. Kromě vystoupení základní školy Drtinova a Marthy a Teny Elefteriadu bude na místě připraveno i malé pohoštění.

vanoce-praha

STARÉ MĚSTO

Centrem pražských Vánoc bude tradičně Staroměstské náměstí. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne v sobotu 26.11. od 17.30 hodin, ve stejný den budou zahájeny i vánoční trhy na, potrvají až do 6. ledna. Na trzích budou desítky stánků s vánočním zbožím, keramikou, cukrovím, hračkami, řemeslníci budou ukazovat své umění, na podiu vystoupí známé i méně známé osobnosti.

Už víte, kam vyrazíte na rozsvícení vánočního stromu?
My vám přejeme dobrou volbu při výběru programu a klidnou vánoční atmosféru.

Příjemný advent a vánoční atmosféru vám přeje Vaše redakce.

[yop_poll id=“1″]